waka24 - Stajnia Arvena - jazda konna lubelskie

Przejdź do treści
Wakacje w siodle 2024

Kolejne nudne wakacje? Nie u nas!!!  Wakacje w siodle w Stajni Arvena, to świetna zabawa przez cały czas  trwania intensywnego obozu jeździeckiego. Na wszystkich chętnych czeka 13tys hektarów lasów położonych w Krzczonowskim Parku Krajobrazowym, a do tego:
-    2 treningi dziennie z nastawieniem na ugruntowanie podstaw, naukę nowych umiejętności, bezpieczeństwo jazdy, uzyskanie harmonii i połączenia z koniem
-    nieograniczony kontakt z koniem, możliwość wybrania sobie konia pod opiekę na cały turnus
-    obserwowanie naturalnego behawioru koni, zrozumienie odruchowych reakcji, hierarchii stadnej
-    podstawowe zagadnienia naturalnego treningu koni
-    ciekawe zajęcia teoretyczne, debaty grupowe, bogata oferta filmów szkoleniowych
-    bogato wyposażona strefa rekreacyjna
-    niewielkie grupy, co przekłada się na lepsze zacieśnienie więzi między uczestnikami i możliwość odpoczynku
-    kadra złożona z wykwalifikowanego, serdecznego instruktora oraz otwartej, o szerokiej wiedzy hipologicznej wychowawczyni
-    prawdziwy, agroturystyczny klimat z domowym wyżywieniem
Lato z nami to 10 dni przygód, radości i obcowania z cudownymi zwierzętami!
Zajęcia z końmi to nie wszystko!  Wycieczki rowerowe, spacery, ogniska, zabawy na świeżym powietrzu -  piłka nożna, badminton i inne. Na zakończenie turnusu barwna sesja  fotograficzna oraz mini zawody - skoki, lub ujeżdżenie. To wszystko tylko w Stajni Arvena!
U nas nie ma mowy o "przypadkowych instruktorach" nie posiadających wiedzy, czy uprawnień. Nad wszystkim czuwa doświadczona instruktorka, posiadająca certyfikat PZJ na szkolenie! Jesteśmy również zarejestrowani w WKJ, a turnusy są zgłoszone do lubelskiego Kuratorium Oświaty.
Terminy obozów jeździeckich dla dzieci i młodzieży 2024:

I turnus 22.06.- 27.06.
II turnus 01.07.-10.07.
III turnus 12.07.-21.07.
IV turnus 23.07.-01.08.
V turnus 06.08.-15.08.
VI turnus 19.08.-28.08.

Terminy turnusów mogą ulec drobnej korekcieCena za jeden turnus w systemie pełnym dla jednej osoby - 2950zł
cena obejmuje: nocleg + 3 posiłki dziennie + 2 treningi jazdy konnej dziennie (dostosowane do umiejętności), całodobowa opieka wychowawcy i pozostałe atrakcje. Istnieje możliwość zmniejszenia ilości treningów do jednego dziennie. Wtedy cena za turnus wynosi 2300zł.

Cena za jeden turnus w systemie półkolonii (bez noclegu) dla jednej osoby - 2100zł
cena obejmuje: 1 posiłek dziennie + 2 treningi jazdy konnej dziennie (dostosowane do umiejętności), opieka wychowawcy i pozostałe atrakcje.
Istniej możliwość wykupienia półkolonii na mniejszą liczbę dni. W takim przypadku cena za 1 dzień pobytu to cena zostanie podana wkrótce zł w zależności od programu.

UWAGA!!!
Ze względu na stale rosnące ceny żywności, podane kwoty za turnus w systemie pełnym i półkolonii, mogą ulec zmianie.
Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z nami bezpośrednio. Namiary w zakładce INFO

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Warunkiem rezerwacji miejsca w obozie jeździeckim, jest wpłacenie zaliczki w wysokości 600zł oraz przesłanie na maila (lub dostarczenie osobiście) wypełnionej karty zgłoszenia uczestnictwa w obozie. Przed wpłatą zaliczki prosimy o kontakt, w celu potwierdzenia dostępności miejsca na danym turnusie. Link do karty zgłoszeniowej. Karta dostępna jest również w siedzibie Stajni Arvena. Niezbędne dane do wykonania przelewów znajdują się w zakładce INFO oraz w stopce strony.
Wpłata pełnej kwoty za uczestnictwo w obozie, musi nastąpić do 30 maja 2024r. Brak wpłaty traktowany jest jako rezygnacja z obozu oraz utrata wpłaconej zaliczki. W miejsce osoby, która nie opłaciła udziału w turnusie, wchodzi osoba z listy rezerwowej.

Przetestuj naszą ofertę już teraz!!! Jeśli nie możesz się zdecydować, lub nie wiesz czy obóz jeździecki jest właśnie dla Ciebie, zapraszamy do nas na Weekend w siodle. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości!
KARTA ZGŁOSZENIOWANA SKRÓTY:

REGULAMINY        DO POBRANIA
FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania:
Czy na obóz można przyjechać z własnym koniem?
Oczywiście  istnieje możliwość zabrania na obóz własnego konia. W takim przypadku  prosimy o kontakt telefoniczy, w celu potwierdzenia miejsca w  pensjonacie dla konia. Cena za pobyt wierzchowca w pensjonacie na czas  trwania turnusu jest ustalana indywidualnie. Cena za pobyt uczestnika nie ulega zmianie.

Jakie są podstawowe zasady uczestnictwa dziecka w obozie jeździeckim?
Spotykamy się na terenie Stajni Arvena około godziny 12:00 pierwszego dnia obozu.
Ostatniego dnia obozu, dzieci są odbierane przez rodziców/opiekunów zaraz po obiedzie.
Pierwszego i ostatniego dnia obozu oraz w niedzielę jest tylko jedna jazda konna. W niedzielę rano nie ma treningów. Dzieci i konie odpoczywają.

Jakie są zasady uczestnictwa dziecka w obozie w systemie półkolonii?
System  półkolonii różni się od systemu pełnego jedynie czasem, który dziecko  spędza w Stajnia ARVENA. Prosimy o przywiezienie dziecka o godzinie 9:00  rano i odebranie do godziny 17:00. W tym czasie dziecko będzie  uczestniczyło w tych samych zajęciach, co inni uczestnicy. Otrzyma  również jeden pełny posiłek - obiad.

Czy można odwiedzać dziecko podczas obozu jeździeckiego?
Tak,  jednak ze względu na ciągłe zagrożenie spowodowane przez Covid19, nie  zalecamy częstych odwiedzin. Prosimy też o rozwagę i odstąpienie od  odwiedzin, jeśli mieli państwo niedawno kontakt z osobą chorą na inne choroby zakaźne (np. grypa, grypa jelitowa, przeziębienie itp).  Przykładamy najwyższą troskę, by Państwa dziecko spędziło czas na obozie  bawiąc się, a nie leżąc z chorobą. Dlatego właśnie nie zalecamy  odwiedzin.    

Czy można uczestniczyć w więcej niż jednym turnusie?
Tak, jeśli na wybranych przez uczestnika turnusach będą wolne miejsca. Dodatkwo na każdy kolejny turnus udzielamy rabaty.

Czy w pokojach są telewizory, komputery i dostęp do internetu?
Stajnia  ARVENA organizuje czynny wypoczynek na świeżym powietrzu. W pokojach  nie ma telewizorów, komputerów, ani dostępu do internetu.

Czy na obóz dziecko może zabrać laptopa i inny sprzęt elektorniczny?
Oczywiście  nie ma przeciwwskazań, aby uczestnicy posiadali swoje komputery,  tablety, smartfony, aparaty fotograficzne, czy inny sprzęt  elektroniczny. Podczas naszego obozu nie ma "siedzenia na fejsie".  Uczestnicy będą mogli korzystać ze sprzętu elektronicznego jedynie w  czasie wolnym od zajęć. Stajnia ARVENA nie bierze odpowiedzialności za  urządzenia elektroniczne, a uczestnik zabiera je na własne ryzyko.

Chcę wysłać dwójkę dzieci. Czy mogę wpisać oboje na jednej karcie zgłoszeniowej?
Bardzo  prosimy o uzupełnienie dwóch kart. Jedna karta przypada na jednego  uczestnika. Dodatkowo udzielamy zniżki za drugie i każde kolejne  dziecko. Kartę zgłoszeniową można pobrać tutaj

Czy dziecko w wieku 4 lat może uczestniczyć w obozie jeździeckim?
Dziecko  w wieku 4 lat nie może samodzielnie uczestniczyć w obozie jeździeckim.  Na obóz zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat. Jednak nic nie  stoi na przeszkodzie, aby dziecko poniżej ósmego roku życia jeździło  konno. W takim przypadku zapraszamy do indywidualnego kontaktu.

Czy jest możliwość zorganizowania obozu jeździeckiego w innym terminie, niż podane na stronie Stajni?
Niestety nie ma takiej możliwość.

Jak liczne są grupy w każdym z turnusów?
Aby  zapewnić wysoki poziom szkolenia oraz komfort uczestników, każdy turnus  składa się z maksymalnie 12 osób. Jednak grupy, w których prowadzone są  zajęcia są mniejsze i dostosowane do umiejętności danego uczestnika.

Czy uczestnicy obozów w Stajni ARVENA są ubezpieczeni?
Tak,  posiadamy ubezpieczenie OC oraz NNW. Zalecamy jednak wykupienie  indywidualnego, imiennego ubezpieczenia NNW obejmującego jazdę konną.

Co w przypadku, gdy dziecko zachoruje?
Jeśli  opiekunowie zauważą niepokojące objawy, lub samo dziecko zgłosi złe  samopoczucie, rodzice zostaną o tym fakcie powiadomieni oraz  zobowiązani, do przyjazdu po dziecko i udania się z nim do lekarza.  Jeżeli lekarz uzna, że nie ma przeciwwskazań do dalszego uczestnictwa w   obozie przez dziecko, będzie ono mogło wrócić na teren Stajni Arvena.

Czy Stajnia Arvena posiada stosowne dokumenty na organizację wypoczynku dzieci i młodziedży?
Każdy  turnus organizowany przez Stajnię ARVENA jest zgłoszony do lubelskiego  Kuratorium Oświaty. Instruktorka prowadząca obozy posiada certyfikat PZJ  na szkolenie, jesteśmy także zarejestrowani w WKJ.

Czy podczas obozu można zdać odznakę jeździecką?
Stajnia  ARVENA nie organizuje, podczas obozów, egazminów na odznkai  jeździeckie. Organizujemy kurs przygotowujący do zdobycia takiej  odznaki. Gdy uczestnik jest gotowy do zdania egzaminu, udajemy się do  ośrodka, który przeprowadza taki egzamin. Koszty związane z egzaminem  pokrywa uczestnik.

Moje  dziecko pierwszy raz jedzie na obóz jeździecki, ale ma doświadczenie w  jeździe konnej. Czy owe doświadczenie mam potwierdzić jakimiś  dokumentami z innej stajni/ośrodka jeździeckiego?
Stajnia  Arvena dysponuje doświadczoną kadrą instruktorską. Nie ma potrzeby  dokumentować doświadczenia "papierami". Pierwszego dnia pobytu, samodzielnie sprawdzimy poziom  umiejętności dziecka, np. poprzez trening dosiadowy na lonży, który trwa 30 minut. Taki  trening jest jak korepetycje w szkole i często doświadczeni jeźdźcy chcą  go odbyć, aby poprawić swój dosiad. Stosowne decyzje podejmie instruktor po sprawdzeniu umiejętności każdego z uczestników.

Jaki jest harmonogram treningów podczas obozów jeździeckich?
Standardowo w ciągu dnia są to dwa treningi. Jazda samodzielna trwa 60 minut, jazda w treningu dosiadowym na lonży 30 minut. O tym, kto potrzebuje jakiego typu treningu, decyduje instruktor na podstawie weryfikacji umiejętności uczestnika. Dodatkow pierwszego i ostatniego dnia pobytu oraz w niedzielę, jest tylko jeden trening.

Czy jeśli zrezygnuję z obozu zaliczka, lub cała wpłacona kwota zostanie mi zwrócona?
Osoba,  która sama zrezygnuje z obozu, nie otrzyma zwrotu wpłaconych pieniędzy.  Ewentualny zwrot zaliczki zależy od tego, czy na miejsce osoby  rezygnującej znajdzie się inna, chętna do udziału w obozie jeździeckim.
Stajnia Arvena
2004-2023
Stajnia ARVENA
Klub Jeździecki "Arvena"
Agata Jastrzębska
Piotrkówek 55
tel. 603-704-585
agata-arvena@wp.pl
Dane do przelewów:
Agata Jastrzębska
RBS Bychawa o/Krzczonów
77 8685 0001 0017 2404 3000 0010
Wróć do spisu treści