- Stajnia Arvena - jazda konna, agroturystyka, obozy jeździeckie, noclegi Lublin, Piotrkówek

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

REGULAMIN STAJNI ARVENA


1. Zapraszamy wszystkich do uprawiania jazdy konnej - pamiętaj jednak o swoich predyspozycjach i możliwościach zdrowotnych, jak również o ewentualnych ograniczeniach Twoich dzieci. Decydując się na jazdę konną musisz być pewien, czy Ty lub Twoje dziecko nie posiadacie przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania tego sportu (w razie wątpliwości skonsultuj to ze swoim lekarzem) i porozmawiaj z instruktorem Stajni Arvena.

2. WAŻNE! - Każdy jeździec podejmujący naukę jazdy konnej w Stajni
Arvena zobowiązany jest do ubezpieczenia się od następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW). Rodziców zobowiązuje się do ubezpieczenia swoich dzieci. Jednocześnie rodzice biorą pełną odpowiedzialność za swoje dzieci przebywające na terenie stadniny.

3. Kontakt ze zwierzętami, a zwłaszcza jazda konna wymaga z Twojej strony dużej uważności i koncentracji. Jeśli jesteś w nienajlepszej formie nie wsiadaj na konia. Pamiętaj, nigdy nie wsiadaj na konia będąc pod wpływem alkoholu
!

4. W związku z tym, że na terenie stadniny przebywa wiele zwierząt - nie biegaj, nie krzycz ani też nie wykonuj w stosunku do nich żadnych gwałtownych ruchów.

5. Stajnia
Arvena jest domem dla wielu zwierząt - nigdy nie zachowuj się agresywnie w stosunku do przebywających zwierząt (zwłaszcza koni), ani też nie używaj w stosunku do nich przemocy.

6. Wszyscy nasi klienci chcą spędzić miło i bezpiecznie czas na terenie stadniny, pamiętaj zatem o zachowaniu czystości (zwłaszcza nie pozostawiaj po sobie śmieci, które mogą przestraszyć lub zranić zwierzęta tj. szeleszczących woreczków lub innych opakowań, rozbitego szkła, ostrych przedmiotów itp.). Nie wnoś ognia oraz nie pal papierosów na terenie stajni.

7. Nie niszcz (zwłaszcza nie dekompletuj) sprzętu jeździeckiego znajdującego się na wyposażeniu Stajni
Arvena.

8. Nasze zwierzęta są przyjacielskie i łagodne - ale nigdy nie możemy przewidzieć ich reakcji na nietypowe wydarzenia - Twoje dzieci powinny przebywać na terenie
Stajni Arvena wyłącznie pod opieką dorosłych: opiekunów lub pracowników stajni.

9. Możesz przywozić na teren Stajni
Arvena swoich czworonożnych przyjaciół, o ile nie stanowią zagrożenia dla ludzi (pamiętaj zwłaszcza o dzieciach) oraz dla innych zwierząt. Hałaśliwe zwierzęta zostaw raczej w domu, a niespokojne - trzymaj na smyczy i w kagańcu. Jeśli chcesz przywieść do nas swojego czworonoga skonsultuj to najpierw z nami telefonicznie.

10. Jeśli chcesz nakarmić jakiekolwiek zwierzę przebywające na terenie
Stajni Arvena, możesz to zrobić wyłącznie po uzyskaniu zezwolenia pracownika lub właściciela. Pamiętaj, że nasze zwierzęta nie lubią słodyczy. Możesz je poczęstować suchym chlebem (nie może być spleśniały), jabłkami lub marchewkami. Zawsze upewnij się u pracownika stajni czy pożywienie, którym chcesz nakarmić nasze zwierzęta jest odpowiednie.

11. Każde zwierzę przebywające w Stajni
Arvena ma swój odrębny charakter i przyzwyczajenia. Przed zbliżeniem się do jakiegokolwiek z nich poproś pracownika, lub instruktora o zgodę i asystę. Pamiętaj o podstawowej zasadzie, aby nigdy nie podchodzić do koni od tyłu.

12. Wszyscy pracownicy Stajni
Arvena dołożą wszelkich możliwych starań, aby Twój pobyt u nas był miły - musisz jednak zawsze stosować się do ich poleceń i wskazówek, których udzielają dla Twojego dobra i bezpieczeństwa, jak również dla dobra i bezpieczeństwa zwierząt.

13. Nigdy nie wsiadaj na konia bez odpowiedniego nakrycia chroniącego głowę - toczka lub kasku (toczki i sztylpy wypożyczamy nieodpłatnie). Zadbaj również o odpowiedni strój do jazdy konnej (nawet na lonży), który zapewni Ci komfortową jazdę bez niepotrzebnych obtarć - tj. długie spodnie zakrywające kostkę, najlepiej bez wewnętrznych szwów oraz obuwie o twardej podeszwie. Będąc na koniu nie odbieraj telefonu komórkowego, zdjemij biżuterię i nie żuj gumy.

14. Nigdy nie wsiadaj na konia w ubraniu, które może go zranić. Pamiętaj, że konie tak jak i ludzie mają różne temperamenty i przyzwyczajenia - jeśli zamierzasz podczas jazdy konnej posłużyć się dodatkowymi pomocami (np. palcatem) - zawsze zapytaj o zgodę instruktora.

15. Nie obawiaj się pytać - jesteśmy po to, aby w miarę możliwości odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - pamiętaj jednak, że w szczególnych sytuacjach pracownicy
Stajni Arvena mogą być zajęci interwencją wywołaną chorobą lub nietypowym zachowaniem naszych zwierząt - w takim przypadku prosimy nie przeszkadzaj.

16. Jeśli pracownicy Stajni
Arvena zauważą, że przez nieodpowiedzialne zachowanie narażasz ludzi lub zwierzęta na niebezpieczeństwo - mogą poprosić Cię o zejście z konia lub nawet o opuszczenie terenu stadniny.

Wszystkie powyższe zasady służą zapewnieniu miłego i bezpiecznego wypoczynku w Stajni Arvena.
Wykupując u nas jazdę dla siebie lub Twojego dziecka, akceptujesz tym samym warunki regulaminu, jak również wyrażasz zgodę, aby Twoje dziecko jeździło u nas konno.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego