Przejdź do treści

JAZDA KONNA DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ZAAWANSOWANYCH

Pod fachowym okiem certyfikowanego przez PZJ, doświadczonego instruktora, posiadającego   kwalifikacje instruktora jazdy rekreacyjnej, jak również treningu podstawowego,  można rozpocząć kurs nauki jazdy konnej dla początkujących.
W ramach kursów w naszej stadninie oferujemy:
- naukę jazdy konnej na jednej z naszych kilku ujeżdżalni oraz w terenie
- elastyczne i dostosowane do Twoich potrzeb godziny jazd, obsługi koni, etc.
- możliwość pozostawienia własnego sprzętu w siodlarni
- zajęcia dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych jeźdźców z wykwalifikowanym instruktorami jazdy konnej fachowe doradztwo i pomoc w zakresie jazdy, obsługi konia, żywienia czy problemów z wierzchowcem

- możliwość podsumowania zdobytych umiejętności pozyskaniem odznaki jeździeckiej
- możliwość startów w zawodach skokowych i ujeżdżeniowych oraz rajdach.


Ponadto o ferujemy    pomoc w pokonywaniu każdego rodzaju lęków hipofobicznych, tych wrodzonych, jak i nabytych u dzieci i dorosłych. Pomagamy przełamywać wszelkie lęki hippiczne i jeździeckie np. lęk przed zagalopowaniem, lęki z dziedziny obsługi konia i inne.


Stajnia Arvena oferuje ponadto miejsca hotelowe dla koni oraz usługi agroturystyczne. Jeśli wybierasz się do nas na urlop, koniecznie zabierz ze sobą swojego pupila. Psy, koty, konie oraz inne, sympatyczne zwierzątka, są zawsze mile widziane.

W ciągu całego roku, Stajnia Arvena organizuje także rajdy konne, czy obozy jeździeckie. Zapraszamy na "Wakacje w siodle", "Ferie w siodle" oraz "Weekendy w siodle".
Nie ograniczamy jazd tylko do ujeżdżalni.
Oferujemy przejażdżki w terenie oraz rajdy po Krzczonowskim Parku Krajobrazowym.Zobacz szczegółowy cennik

PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINÓW NA ODZNAKI JEŹDZIECKIE  ORAZ DO EGZAMINU NA INSTRUKTORA JAZDY KONNEJ

W naszej stajni prowadzi działalność Klub Jeździecki KJ Arvena, a Stajnia Arvena zrzeszona w WKJ lubelskim opiera się na pracy instruktora z doświadczeniem zawodniczym i uprawnieniami PZJ.
Trener uzyskujący certyfikat zostaje pozytywnie wyróżniony na tle konkurencji i zapewnia weryfikowane  bezpieczne szkolenie, dobre przygotowanie merytoryczne oraz dobór koni do umiejętności i potrzeb szkoleniowych jeźdźca.

PRZYGOTOWANIE DO ZAWODÓW

Naszym jeźdźcom, oprócz przygotowania do zawodów,  oferujemy możliwość skorzystania z transportu na zawody, lub treningi. Doświadczony kierowca bezpiecznie dowiezie konie i jeźdźców w wyznaczone miejsce oraz pomoże w załadunku i rozładunku.  

Dodatkową atrakcją mogą być wyjazdy na zawody  z fachowym komentarzem trenera.

OPROWADZANIE W STADNINIE LUB U KLIENTA

Oferta przeznaczona dla najmłodszych i początkujących miłośników koni. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko zaznajomiło się z tymi wspaniałymi zwierzętami, zapraszamy na oprowadzanie na koniach. Organizujemy oprowadzanie dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Zapraszamy wycieczki klasowe bez względu na wiek!!! Oprowadzanie organizujemy także u naszych klientów! Uświetnimy każdy festyn, czy imprezę okolicznościową! Nasze zwierzęta są specjalnie dobrane do tego typu zajęć i sprawdziły się już na niejednym festynie.


Jeśli mają Państwo jakieś pytania związane z ofertą Stajni Arvena, prosimy o kontakt.

Szczegółowe informacje na temat naszej oferty znajdą Państwo w cenniku.


Zapraszamy.


OBOZY JEŹDZIECKIE LETNIE, ZIMOWE i WYPOCZYNEK WEEKENDOWY

WAKACJE LUB FERIE W SIODLE – Na oryginalne spędzenie urlopu z apraszamy rodziny, grupy zorganizowane, w tym dzieci i młodzież oraz klientów indywidualnych.
W ramach obozów jeździeckich dla dzieci i młodzieży zapewniamy:
- małe grupy 8 osobowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat,
- ponad 20 letnie doświadczenie w organizacji obozów jeździeckich,
- dwa treningi dziennie pod okiem CERTYFIKOWANEGO INSTRUKTORA POLSKIEGO ZWIĄZKU JEŹDZIECKIEGO
- świetnie wyszkolone konie i kuce sportowe,
- zindywidualizowane szkolenie w małych grupach,
- duży profesjonalny plac do jazdy z przeszkodami, piękne lasy na wyjazdy w teren i rajdy,
- nauka zarówno dla jeźdźców początkujących jak i zaawansowanych,   
- dla zaawansowanych treningi skokowe i wyjazdy w teren,
- dla początkujących oraz wszystkich chętnych wyrównujące jazdy na lonży - praca nad dosiadem,
- przygotowanie do egzaminów na odznaki jeździeckie,
- zajęcia w stajni obejmujące pielęgnację i opiekę nad końmi, karmienie, utrzymanie porządku i dbałość o sprzęt stajenny,
- nauka lonżowania i pracy z koniem z ziemi, elementy naturalnego jeździectwa,
- zajęcia teoretyczne, wykłady, pokazy filmów dot. jeździectwa, opieki nad koniem,   
- ognisko z muzyką,

- książki, gry planszowe, możliwość gry siatkówkę, badmintona itp.
- możliwość wyjazdu na obóz i treningu z własnym koniem (dopłata za wyżywienie konia)
- zakwaterowanie w Gospodarstwie Agroturystycznym Arvena w pokojach 4 – osobowych, pod bezpośrednim nadzorem trenera – opiekuna,
- całodzienne domowe wyżywienie,   
- miłą domową atmosferę w otoczeniu koni, kotów i psów

WEEKEND W SIODLE - Oferta przeznaczona dla tych, którzy chcą miło spędzić weekend zwykły lub każdy długi weekend i odpocząć po całym tygodniu pracy. Oferujemy 2 godziny jazdy konnej dziennie, dużo zajęć związanych z końmi, pełne wyżywienie oraz nocleg. Oprócz zajęć konnych proponujemy spacery piesze, lub rowerowe po przepięknym Krzczonowskim Parku Krajobrazowym.

WAKACJE LUB WEEKEND Z PUPILEM -    Zabierz na wakacje także swojego konia, kota, czy psa i korzystaj z uroków wypoczynku w przepięknym Parku Krajobrazowym.

PRZEJAŻDŻKI W TERENIE I RAJDY PO KRZCZONOWSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

Zapraszamy na rajdy jedno i wielodniowe po Krzczonowskim Parku Krajobrazowym o pow. 13.000ha i okolicach. Na życzenie klienta oferujemy możliwość indywidualnego doboru tras.
Krzczonowski Park Krajobrazowy - położony jest na Wyniosłości Giełczewskiej i obejmuje pofałdowany teren z licznymi wąwozami. Znajduje się tu kilkanaście ostańców  denudacyjnych  zbudowanych z  piaskowców. Najwyższy z nich ma wysokość 281  m  n.p.m.. Przez park przepływa rzeka  Giełczew  oraz jej dopływ  Radomirka. Teren parku jest ważnym rejonem źródliskowym. Znajduje się tu 45  źródeł. 24,8  % powierzchni parku zajmują lasy. Występują tu lasy  dębowo-grabowe  z domieszką  buka,  lasy mieszane,  dąbrowy świetliste  i  lasy łęgowe. Największe kompleksy leśne położone na terenie parku to  Las Chmielowski  i  Las Królewski. W parku występują liczne gatunki ptaków chronionych, m.in.  kruki,  myszołowy,  grubodzioby,  wilgi,  dzięcioły czarne,  pełzacze leśne, perkozki,  perkozy rdzawoszyje; a także  płazów:  rzekotki drzewne,  ropuchy szare  oraz  kumaki nizinne. Można też spotkać w lesie sarny i łosie.

POKAZY, IMPREZY INTEGRACYJNE

Stajnia Arvena to nie tylko jazdy konne. Chętnie urozmaicimy imprezy rodzinne, organizując w  wyznaczonym przez Państwa miejscu pokazy jazdy konnej, skoków przez przeszkody, czy ujeżdżenia.     
Posiadamy również specjalną ofertę dla szkół, przedszkoli oraz organizatorów imprez masowych.
Nasza oferta skierowana jest nie tylko dla dzieci i młodzieży. Jeśli chcesz zorganizować imprezę integracyjną, tereny Stajni Arvena są do tego idealne. U  nas świetnie uda się ognisko, grill, czy wyśmienity kociołek węgierski, gotowany nad ogniskiem.


PENSJONAT DLA KONI
Pobyt konia w naszym pensjonacie obejmuje, oprócz własnego boksu,  podstawowe  wyżywienie, pastwiska  oraz wybiegi!!!

ZAPOZNANIE Z KONIEM

Kupując konia w Stajni Arvena oferujemy możliwość zapoznania się nowego właściciela ze swoim wybrańcem. W ciągu kilku dni spędzonych u nas, pomożemy kupującemu nawi ą zać prawidłowy kontakt z koniem. Gwarantujemy fachową opiekę doświadczonego instruktora oraz pi ę kną i spokojną okolicę, sprzyjającą wspólnemu poznawaniu się.

Jeśli masz już konia i pragniesz lepiej go poznać, zacieśnić więź partnerstwa i współpracy ze zwierzęciem, zapraszamy ze swoim ulubieńcem do Stajni Arvena. Zapewniamy indywidualne i profesjonalne podejście oraz wspaniałą okolicę Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego.


TRANSPORT DLA GOŚCI Z ZAGRANICY  

Oferujemy możliwość odebrania naszych zagranicznych gości z portów lotniczych: Lublin – Świdnik, Warszawa-Okęcie, Warszawa-Modlin, Rzeszów-Jasionka.   
Więcej informacji uzyskają Państwo dzwoniąc pod numer telefonu podany w zakładce Kontakt".


UDOSTĘPNIANIE KONI DO SESJI FOTOGRAFICZNYCH  
Umożliwiamy wykonanie sesji fotograficznej z udziałem naszych koni zarówno na ternie naszej stajni, jak i w miejscu wyznaczonym przez Klientów.

SKI SKIRING

Lubisz jazdę konną oraz narty i nie wiesz na co się zdecydować? W takim razie SKI SKIRIG to idealna propozycja dla Ciebie! Wyobraź sobie konia galopującego po śniegu i siebie pędzącego za nim na nartach. Brzmi zachęcająco? Naprawdę warto spróbować!  Do stajni Arvena zapraszamy z własnymi nartami.

Wróć do spisu treści