Przejdź do treści

Od najmłodszych lat, moje życie było związane z końmi. Z dnia na dzień, z roku na rok poznawałam obyczaje, zachowania tych wspaniałych zwierząt. Doskonaliłam też swoją jazdę. Jeszcze przed założeniem Stajni „Arvena” zdobywałam doświadczenie w pracy z końmi i ludźmi w wielu miejscach. Dzięki temu poznałam techniki pracy z końmi będące na najwyższym poziomie. Wszystkie te doświadczenia wykorzystywałam i wykorzystuję nadal, przekazując swoją wiedzę młodym adeptom jeździectwa oraz wszystkim tym, którzy pragnął doskonalić swoją jazdę konną, by była na najwyższym poziomie.

A teraz kilka słów o samej „Arvenie”. Stajnia działa od sierpnia 2005r. Od samego początku jako priorytet uważam dobro konia i bezpieczeństwo jeźdźca. Wychodząc naprzeciw tym dwóm kwestiom, starałam się tak stworzyć warunki bytowe koniom, by były po prostu szczęśliwe, pracując z jeźdźcem, jak odpoczywając po pracy, na padoku, lub w stajni.
Myślę, że udało się tego dokonać. Boksy utrzymane są w wysokiej kulturze, padoki zaś duże. Wiele jest już zrobione, ale także jeszcze bardzo wiele do zrobienia pozostało.

Doświadczenie swoje wykorzystuję w zawodach i konkursach. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspieram także członków Sekcji Jeździeckiej „Arvena”, która powstała przy naszej stajni. Skupia ona utalentowanych jeźdźców, z których w przyszłości wyrosnąć mogą dobrze wyszkoleni zawodnicy. Kluczem do sukcesu jest jednak nie tylko talent, ale przede wszystkim ciężka, sumienna i systematyczna praca, często przez wiele lat. Zapewniam jednak, iż poświęcenie warte jest korzyści wynikających z uprawiania tego sportu.

Bezpieczeństwo jeźdźca zależy w dużym stopniu od samego konia. Wszystkie konie w „Arvenie” trenowane są uwzględniając sprawdzone techniki.
Dzięki temu konie są zrównoważone spokojne, łatwe w obsłudze i traktują pracę z jeźdźcem jako przyjemność i zabawę, nie zaś jako smutną konieczność.
Doświadczenie instruktorskie stosuję także w pracy z ludźmi. Dzięki temu każda jazda jest pożyteczna zarówno dla jeźdźca, jak i konia. Duży nacisk kładziemy na partnerstwo pomiędzy koniem i jeźdźcem. Dzięki temu zwierzę traktowane jest jak przyjaciel i towarzysz, nie zaś jak przedmiot służący do jazdy. Tylko tego typu podejście gwarantuje dobrą współpracę zespołu koń-jeździec.

Kadra instruktorska jest młoda, a zarazem doświadczona. Dzięki temu doskonale rozumie potrzeby i problemy jeźdźców młodych, tak wiekiem, jak i stażem jeździeckim.
Mam nadzieję, iż ten tekst przybliżył Państwu choć trochę atmosferę panującą w Stajni „Arvena”. Na koniec, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić Państwa na wspaniałą przygodę zwaną jazdą konną w Stajni „Arvena”.
Z poważaniem
Agata Jastrzębska

Wróć do spisu treści